"Черно-белият" любимец Ален Ожболт с експресен гол след 8 минути игра
Автор: Стойчо Генов 11:03 / 15.03.2021Коментари (0)1882
©
Големият любимец на феновете на Локомотив (Пловдив) - Ален Ожболт, вкара поредния гол за своя настоящ клуб Слован (Братислава), видя Plovdiv24.bg. Словенският нападател се разписа веднъж при победата над Тренчин с 6:2 като гост в двубой от 23-ия кръг на словашката Фортуна лига (първи кръг от първата шестица в класирането).

Ожболт игра само 8 минути, тъй като влезе на терена в 82-ата на мястото на Хенти, който вече се бе разписал в 70-ата минута. Словенския голаджия се разписа, засичайки с крак от 1 метър подаване на Щрелец отляво.

Така от началото на настоящия сезон Ален Ожболт има вече 8 гола и 2 асистенции в 20 официални двубоя за Слован, провери още Plovdiv24.bg.

С успеха тимът от Братислава направи важна крачка към поредната си шампионска титла, тъй като е с актив от  57 точки. Вторият в класирането Дунайска стреда е с 47 точки, а трети с 40 точки е Жилина.

Гледайте в прикаченото видео как се стигна до поредния гол на Ожболт!