Ботев удари Словачко в зрелищна контрола
Автор: Екип Plovdiv24.bg 18:48 / 21.07.2012Коментари (93)16081
Ботев изигра един от най-силните си мачове, от началото на подготовката и заслужено победи Словачко с 4:2.

"Жълто-черните" показаха комбинативен и скоростен футбол още от самото начало на срещата. В първите минути на проверката, играна в Австрия, на два пъти успя да се разпише Тодор Неделев. Юношата на клуба бе точен в 20-та и 40та минута. Първо откри резултата с точен удар от разстояние, а после се възползва от добро извеждащо подаване. През първото полувреме "канарчетата" организираха редица зрелични и бързи атаки, но нямаха късмет да отбележат повече голове.

След почивката Словачко намали резултата, но в средата на полувремето, нова хубава атака на "жълто-черните принуди защитник на противника да реализира в собствената си врата.

Все пак в 67-та Словачко успяха да върнат още едно попадение, но за повече нямаха сили.

В продължението на срещата, хубава комбинация межди Виейра и Цветков, доведе до нарушение срещу "кариоката" в наказателното поле. Цветков бе точен от бялата точка за крайното 4:2