Ботев с класика срещу Теута при представянето на отбора
Автор: Екип Plovdiv24.bg 20:26 / 04.08.2012Коментари (183)31623
Завърналият се в "А" група Ботев Пд победи с класическото 3:0 Теута, при представянето на отбора за сезон 2012/2013 на стадион "Пловдив".

Двубоят на Голямата къща изгледа и бившият наставник на Локомотив Пд Драган Канатларовски, който е спряган за нов директор на албанския тим.

"Канарчетата" доминираха през целия двубой наd своя противник и напълно заслужено спечелиха срещата срещу албанския вицешампион.

Начало на головата фиеста на "жълто-черните" даде Тодор Неделев още в 8-ата минута. Юношата на пловдивчани простреля стража на Теута Ходжа с много красив удар от границата на наказателното поле.

Двайсет минути по-късно гостите си вкараха автогол, а в 32-ата минута Иван Цветков реализира трети гол във вратата на Теута и фиксира крайното 3:0 за Ботев Пд.

Малко преди края на мача се разигра грозна гледка на стадиона, когато двама привърженици на "жълто-черните" нахлуха на терена и удариха стражът на албанския тим, след което и двамата бяха догонени от охранителите на срещата и бяха изгонени от стадиона.

Това бе последна контрола на "канарчетата" преди старта на "А" група, който стартира идният уикенд, а съперник на "жълто-черните" в първи кръг е отборът Славия.

Ботев Пд - Теута 3:0
1:0 Неделев 6'
2:0 Хета 27' (авт)
3:0 Цветков 33'