Градушка и мълнии прекъснаха мач в Пловдив, Марица с щастливо реми срещу Лудогорец II
Автор: Стойчо Генов 09:09 / 11.04.2022Коментари (0)1658
© ФК Марица
Марица измъкна щастлива точка, завършвайки 1:1 срещу Лудогорец II в мач от 31-ия кръг на Втора лига, който се игра на стадиона в "Кършияка". Двубоят протече при тежки метеорологични условия - градушка, проливен дъжд и силен на моменти вятър.

Това бе и причината мачът да бъде прекъснат за около 5 минути в средата на първото полувреме, когато градушката се засили, а мълниите над стадиона се редуваха една след друга.

Лудогорец откри резултата в 66-ата минута, когато непокритият Петър Караангелов засече центриране от фланга за 0:1.

Две минути преди края маричани стигнаха до равенството. Айкут Янъков центрира в наказателното поле, където Димитър Аврамов засече с глава в мрежата.

Така Марица остана на 9-о място с 46 точки. В следващия кръг "жълто-сините“ гостуват на Хебър. Мачът е на 16 април от 17 часа на стадион "Георги Бенковски“ в Пазарджик. До края на сезона остават седем кръга.