ФК Марица: Загубихме след много спорен гол! Реферът не изгони футболист за удар в корема
Автор: Стойчо Генов 11:40 / 01.05.2022Коментари (0)2408
© ФК Марица
Отборът на Марица имаше сериозни претенции към съдийската бригада при гостуването си на Янтра, загубено в Габрово с 0:1. Жълто-сините пропуснаха и дузпа в края на първото полувреме.

Тя бе отсъдена за игра с ръка в наказателното поле, но вратарят на Янтра Цинцарски спаси удара на Мариян Тонев.

"Играчите на Янтра често си служиха с изсипани топки и подхождаха с голяма агресия при единоборствата, като често преминаваха границата на грубостта. Илиян Йорданов получи удар без топка в корема, но реферът показа само жълт картон на виновника, а след това, странно защо, показа такъв и на самия Йорданов", написаха от ПФК Марица в официалната си страница.

Ето как от клуба обясниха и отбелязването на единствения гол в двубоя:

В 84-ата минута удар на състезател на габровци се отби от гредата на вратата на Илия Николов, топката се върна към друг габровки състезател, но леко встрани от него. Той пое с ръка, а останаха съмнения и за засада. В крайна сметка след общо три удара Ивайло Иванов стана голмайстор за своя отбор. Нарушенията на правилата при гола останаха незабелязани за съдиите.

С поражението Марица остана с актив от 46 точки на 9-о място във временното класиране. На 4 май "жълто-сините" са домакини на Миньор от 17:30 часа на стадион "Марица".