Спортните новини: Днес (19) | Вчера (19)
Марица победи дубъла на Ботев в Коматево
Автор: Стойчо Генов 13:26 / 03.07.2021Коментари (0)4023
© ФК Марица
Марица победи дублиращия отбор на Ботев с 2:1 в контролна среща, която се проведе на базата в Коматево. Жълто-сините бяха без своя треньор Николай Димитров, който имаше ангажимент, свързан с придобиването на лиценз "А".

В негово отсъствие тимът бе воден от Йордан Влашки, Кирил Андонов и анализатора Стойчо Драмов, който се завръща в клуба и ще бъде част от щаба на маричани за новия сезон.

Маричани показаха добра игра и контролираха спаринга през цялото време. В 7-ата минута Теодор Фърков намери с добър пас Мариян Тонев, който вкара за 0:1. Това бе трети негов гол в трети мач.

В 34-ата минута вратарят на кършиякалии Илия Николов удвои от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Александър Праматаров.

В края на полувремето Илиян Йорданов бе повален в наказателното поле, но нова дузпа не бе отсъдена, а нападателят получи червен картон заради реплики към съдията.

Заради приятелския характер на двубоя в игра бе включен друг футболист на Марица - Георги Иванов.

В 80-ата минута контузия получи Теодор Фърков, но смените в състава на Марица вече бяха направени и така жълто-сините завършиха с 10 души.

Минута преди края на мача Юсеин Касов се разписа за Ботев и така беше оформен и крайният резултат 1:2.

Победата е втора за Марица след тази срещу дубъла на ЦСКА 1948 преди няколко дни. Следващия спаринг за маричани ще бъде на 9 юли срещу втория тим на Лудогорец, като двубоят ще се играе на стадиона в село Оризари.

Участие в спаринга за Марица не взеха контузените Милен Танчев, Величко Величков, Мартин Газиев и Айкут Янъков.

Ботев II: Милко Баданов, Венцислав Богданов, Иван Иванов, Петър Итов, Габриел Земярски, Димитър Пройчев, Благовест Данчев, Даниел Гичев, Емил Колев, Никола Гелин, Иво Казаков

Марица: Илия Николов - капитан, Ангел Грънчов, Димитър Аврамов, Даниел Спасов, Илиян Йорданов, Теодор Фърков, Сами Мехмедов, Симеон Вешев, Александър Праматаров, Станислав Маламов, Мариян Тонев (Петър Начев, Виктор Петков (вратари), Георги Иванов, Георги Георгиев, Борислав Дончев, Христиан Димитров, Валери Домовчийски, Мартин Лазов).