Късна дузпа донесе второ поредно равенство на Марица
Автор: Стойчо Генов 14:24 / 25.02.2022Коментари (0)2106
©
Отборът на Марица (Пловдив) продължи серията си без победа в официален мач през календарната 2022 година. Жълто-сините завършиха 1:1 като домакини на Септември (София) в дербито от 23-ия кръг на Втора лига, което се игра на стадиона в квартал "Кършияка".

Красиан Колев (48) бе точен за гостите, а капитанът Валери Домовчийски (87-дузпа) се разписа за пловдивчани.

Така възпитаниците на треньора Николай Димитров вече са с актив от 35 точки на седмо място във временното класиране. В предишния двубой маричани завършиха 0:0 като гости на Струмска слава (Радомир).

През първото полувреме Марица успя да създаде само едно по-опасно положение. То дойде в 37-ата минута, когато Симеон Вешев се озова на добра позиция и отправи силен шут, но топката излезе в аут.

Малко след почивката столичани откриха резултата. Атанас Кабов проби по десния фланг в 48-ата минута, навлезе в наказателното поле и пусна пас назад към точката за изпълнение на дузпа. Там бе неговият съотборник Красиан Колев, който засече с десния крак в мрежата - 0:1.

Три минути преди края Айкут Янъков бе изведен сам срещу Шейтанов и вратарят на гостите го фаулира в наказателното поле. Реферът Красимир Кръстев отсъди дузпа и вдигна жълт картон на Шейтанов. Точен от бялата точка бе капитанът Валери Домовчийски за окончателното 1:1.

Марица: Илия Николов, Йордан Пейчинов, Мартин Газиев, Мартин Лазов, Симеон Вешев, Петър Атанасов, Валери Домовчийски, Веселин Марчев, Александър Праматаров, Станислав Маламов, Янко Ангелов.

Септември: Димитър Шейтанов, Айкут Рамадан, Александър Тодоров, Асен Георгиев, Асен Чандъров, Атанас Кабов, Иван Арсов, Красиан Колев, Кристиян Пешов, Марио Илиевски, Симеон Александров.