Марица удари лидера Хебър в страхотен мач в "Кършияка"
Автор: Стойчо Генов 17:32 / 16.10.2021Коментари (1)3059
©
Марица (Пловдив) изигра много силен мач и удари лидера във Втора лига Хебър (Пазарджик) с 3:1 на своя стадион в квартал "Кършияка". Ангел Грънчов (45), Мариян Тонев (80-дузпа) и Милен Танчев (88) бяха точни за домакините, а Ивайло Михайлов (60) вкара единствения гол за гостите.

Така жълто-сините вече са на 7-о място във временното класиране с актив от 20 точки. Хебър засега остава на върха с 28 точки, но и мач повече от Етър, който е със същия актив.

Марица откри резултата в добавеното време на първата част. След центриране от корнер Ангел Грънчов бе оставен непокрит на първа греда и засече с глава под напречната греда - 1:0.

Четвърт час след почивката Хебър изравни чрез Михайлов, който бе изведен отляво в наказателното поле и шутира. Топката рикошира в крак на защитник на пловдивчани и остави без шансове вратаря Илия Николов - 1:1.

Десет минути преди края на мача Веселин Марчев бе задържан с две ръце в наказателното поле и реферът отсъди дузпа. Тя бе реализирана от голмайстора на Марица Мариян Тонев за 2:1.

В 88-ата минута Милен Танчев се откъсна от защитник на Хебър и от 20-ина метра пробва страхотен прехвърлящ удар, който фиксира крайното 3:1.

Марица игра в състав: 86. Илия Николов; 24. Ангел Грънчов; 11. Илиян Йорданов 7. Симеон Вешев; 22. Георги Иванов 29. Янко Ангелов; 8. Александър Праматаров; 17. Валери Домовчийски 10. Веселин Марчев; 87. Мариян Тонев 21. Станислав Маламов

Резерви: 33. Петър Начев; 77. Айкут Янъков; 5. Димитър Аврамов; 19. Мартин Газиев; 20. Йордан Пейчинов; 13. Милен Танчев; 6. Сами Мехмедов

Глезайте в прикаченото видео репортаж от мача!