Лилчо Арсов спаси дузпа на Стоичков, над 3000 зрители видяха шоу с 4 гола
Автор: Стойчо Генов 17:42 / 26.09.2021Коментари (0)9992
Вратарят Лилчо Арсов спаси дузпа на Христо Стоичков и това бе една от атракциите по време на мача между ветерани на Марица и отбор, съставен от пловдивски футболни звезди, предаде репортер на Plovdiv24.bg. Двубоят бе ръководен от кума на Стоичков - Атанас Узунов, и бе част от празненствата по случай 100-годишния юбилей на футболен клуб Марица.

Срещата, която се игра в две части по 30 минути, завърши 2:2 за удоволствие на повече от 3 000 зрители по трибуните. Домакините от Марица поведоха след четвърт час игра с гол на Румен Христов - Ромарио. Той се разписа почти от голлинията след центриране на Стоичков и рикошет. Атанас Узунов получи сигнал от четвъртия съдия Камена Миланова и отиде да "провери с ВАР" ситуацията, след което призна попадението.

Малко преди края на първото полувреме Данаил Бачков центрира от дясно и Марчо Дафчев с атрактивен плонж с глава изравни.

След почивката Атанас Узунов отсъди дузпа за ветераните от "Кършияка". Зад топката застана Христо Стоичков, а вратарят Лилчо Арсов спаси удара му. Узунов обаче нареди дузпата да бъде повторена и вдигна жълт картон на Лилчо Арсов заради това, че е бил с двата крака пред голлинията.

За да е пълно шоуто, този път зад топката застана Александър Александров - Кривия. Той само докосна леко топката, а притичалият Христо Стоичков прехвърли плонжиралия Лилчо Арсов за 2:1. Малко след това Здравко Лазаров - Електричката вкара за крайното 2:2.

Марица бе в състав: Костадин Велков, Янко Узунов, Красимир Чомаков, Запрян Раков, Иван Кочев, Костадин Видолов, Александър Александров, Румен Христов, Красимир Димитров, Христо Стоичков (капитан), Васил Кръстев, Атанас Георгиев, Веселин Тосев, Христо Цветков, Йовко Иванов, Кирил Андонов, Христо Фурджев.

Треньор: Стефан Тахчиев