Много слаб мач за Марица, 3 гола и червен картон край морето
Автор: Стойчо Генов 17:09 / 04.03.2022Коментари (0)1784
©
Отборът на Марица (Пловдив) отново изигра колеблив мач и продължи серията си без победа през 2022 година. Жълто-сините загубиха гостуването си на Спартак (Варна) с 0:3 в двубой от 25-ия кръг на Втора лига, който се игра във Варна.

Мехмед Сабри (43), Янчо Андреев (73) и Георги Чукалов (75)  бяха точни за "соколите", а близо половин час пловдивчани играха с човек по-малко заради директен червен картон на защитника Йордан Пейчинов.

Така възпитаниците на треньора Николай Димитров записаха четвърти пореден двубой без успех (3 равенства и 1 загуба). Маричани останаха с актив от 35 точки на 8-мо място във временното класиране. С успеха пък варненци се завърнаха на върха и вече имат 49 точки.

Спартак откри резултата минута преди почивката. Архан Исуф подаде силно по земя към Мехмед Сабри отляво в наказателното поле. Нападателят успя да овладее и даже си намери добра позиция за стрелба. Последва силен шут с левия крак в далечния ъгъл на вратата, пазена от Илия Николов - 1:0.

В 63-ата минута Иван Колев изведе почти от центъра Даниел Начев сам срещу вратаря на гостите. Дългокосият футболист на Спартак бе настигнат от Йордан Пейчинов, който го фаулира в гръб. Главният съдия Благой Манов не се поколеба и изгони защитника на Марица.

Десет минути по-късно варненци решиха мача с втори гол. Това стана след балонно центриране от фаул на Велислав Боев, при което бранителят на Марица Ангел Грънчов опита да избие с глава, но се размина с топката. Тя отиде при капитана Янчо Андреев, който с шут от въздуха опъна мрежата за 2:0.

В 75-ата минута Сабри проби отдясно и намери Георги Чукалов. Бившият футболист на Локо (Пд) се справи с Мартин Газиев и с шутира ниско по земя в долния десен ъгъл за 3:0.

Спартак (Вн): Станислав Нисторов, Велислав Боев, Ибрям Ибрахим, Архан Исуф, Петър Патев, Цветан Илиев, Янчо Андреев, Даниел Начев (66- Любомиров), Георги Бабалиев (57- Георги Чукалов), Иван Колев (66- Николай Иванов), Мехмед Сабри.

МарицаИлия Николов, Йордан Пейчинов, Мартин Газиев, Мартин Лазов (68- Ангел Грънчов), Илиян Йорданов, Александър Праматаров (68- Милен Танчев), Янко Ангелов, Веселин Марчев (46- Станислав Маламов), Петър Атанасов, Мариян Тонев, Валери Домовчийски.