Марица мушна 2 гола за 1 минута, претенции за дузпа изнервиха мача
Автор: Стойчо Генов 13:00 / 13.10.2019Коментари (0)3221
© ФК Марица
Марица постигна домакински успех с 3:1 над Розова долина в среща от 11-ия кръг в Трета лига - Югоизточна група.

Кършиякалии започнаха отлично и още в 3-ата минута Джунейт Узунов бе изведен отлично и с диагонален удар откри резултата - 1:0. Само минута по-късно Христо Янчев бе най-съобразителен и достатъчно хладникръвен, за да вкара за 2:0 с прецизно изпълнение.

В 36-ата минута Ахмед Сюнетчиев изпълни много добре свободен удар и намали на 2:1.

Малко преди почивката гостите имаха сериозни претенции за неотсъдена дузпа за игра с ръка в наказателното поле, но такава не бе отсъдена. Ситуацията изнерви играчи от двата отбора и не наложи двамата асистент съдии също да навлизат на терена и да успокояват обстановката.

В 49-ата минута интригата в двубоя бе убита с трети гол за Марица. След статично положение и меле топката достигна до намиращия се на границата на наказателното поле Димитър Аврамов, който с хубав удар направи 3:1.

С 22 точки Марица заема 4-то място във временното класиране, на точка зад Черноморец. Созопол е лидер с 26 точки, а Загорец е втори с 24, но и с два мача по-малко.

Марица игра в състав: Илия Николов, Йордан Пейчинов, Димитър Аврамов, Даниел Спасов, Джунейт Узунов, Тодор Тимонов - капитан, Мартин Анастасов, Милен Танчев (Иван Мицев), Христо Янчев (Димитър Мичков), Олджай Алиев, Георги Георгиев (Денис Палков).