ФК Марица: Съдията бе най-слабият на терена! Нашари почти всички с картони и изгони капитана
Автор: Стойчо Генов 12:08 / 22.09.2019Коментари (0)4046
© ФК Марица
Марица загуби с 0:1 гостуването си на Гигант в Съединение в мач от 8-ия кръг от шампионата в Трета лига - Югоизточна група. Жълто-сините бяха без някои основни футболисти и не изиграха добър мач, като ударите и положенията пред противниковата врата почти липсваха.

От клуба обаче обявиха, че вина за поражението носи и главният съдия Адриян Сюрджиев от Смолян. "Той бе най-слабият на терена. Така накъса играта на пловдивчани, че те не успяваха да преминат и 10 метра от терена без играта да се спре. Освен това успя да нашари почти целия тим на Марица с жълти картони, а капитанът Даниел Спасов бе изгонен в 75-ата минута за получени два жълти", написа официалната страница на клуба във Фейсбук.

От "Кършияка" припомниха, че подобно упражнение Сюрджиев прави за втори път, след като и срещу Карнобат сътвори същото.

Единственото попадение в мача в Съединение падна в 12-ата минута и бе дело на Тодор Тодоров. Интересното е, че голяма част от отбора на домакините бе съставен от бивши играчи на Марица.

Пловдивчани запазиха третата си позиция с актив от 16 точки в класирането. Лидер е Загорец с 21 точки и мач по-малко, а втори е Созопол с 20.

След две поредни гостувания Марица е домакин на Борислав (Първомай) в следващия кръг. Двубоят е на 28 септември от 17 часа на стадион “Марица".

МАРИЦА: Илия Николов, Йордан Пейчинов, Димитър Аврамов, Димитър Мичков, (Цецо Главчев), Джунейт Узунов, Милен Танчев, Мартин Анастасов (Иван Мицев), Даниел Спасов - капитан, Олджай Алиев (Денис Палков), Станимир Димитров, Георги Георгиев. РЕЗЕРВИ: Горан Гръблев

ГИГАНТ: Станимир Иванов, Веселин Филипов, Георги Йотовски, Запрян Запрянов, Никола Марин - капитан, Никола Домакинов, Лазар Мишич, Мирослав Радев, Цветан Йотов, Тодор Тодоров, Стоян Славков. РЕЗЕРВИ: Павлин Евтимов, Теодор Гишин, Петьо Чомашки, Димитър Русев

Съдийски състав: ГС:Адриян Сюрджиев, АС: Румен Иванов и Николай Бинев - Смолян; 4-ти съдия: Деян Вълев - Пловдив; Делегат: Нено Тотков - Пловдив.