Марица с впечатляващ обрат срещу Левски (Карлово)
Автор: Стойчо Генов 09:07 / 25.10.2019Коментари (0)3152
© ФК Марица
Марица победи с 4:2 Левски (Карлово) в домакински двубой от 13-ия кръг в Трета лига - Югоизточна група. Във втори пореден мач “жълто-сините" стигнаха до победата след обрат.

Пловдивчани започнаха по-добре мача и в 11-ата минута поведоха в резултата. Тодор Тимонов - Лимона стреля от свободен удар, но топката срещна гредата. Георги Георгиев се намираше най-близо до ситуацията и след добавка откри.

В 34-ата минута юношата на Локо (Пд) Петър Главчев изравни резултата след добра атака.

Веднага след почивката футболист на Левски се откъсна сам срещу Илия Николов. Опитният вратар успя да избие, но топката попадна в Николай Парнаров, който реализира на празна врата за 1:2.

В 51-ата минута Олджай Алиев бе изведен сам срещу Цветан Тодоров. Алиев стреля прецизно покрай вратаря и изравни за 2:2.

Четвърт час преди края Денис Палков комбинира добре с Даниел Спасов, който центрира чудесно, а влезлият в игра преди минути Станимир Димитров надхитри защитниците в бяло и реализира за 3:2, като това бе негов първи гол след завръщането в родния му клуб.

В добавеното време на мача Олджай Алиев навърза четирима защитници в бяло и пусна пас към нахлуващия Даниел Спасов. Той с премерен удар матира вратаря Тодоров и оформи крайното 4:2.

Така с 28 точки Марица заема 3-то място, на точка зад втория “Созопол"и на две пред четвъртия “Черноморец", който е с 26. Лидер е “Загорец" (Нова Загора) с 34. В следващия кръг Марица гостува на Ямбол.

МАРИЦА: Илия Николов, Йордан Пейчинов, Димитър Аврамов, Даниел Спасов, Джунейт Узунов, Иван Мицев (Станимир Димитров), Милен Танчев, Олджай Алиев, Христо Янчев (Теодор Фърков), Георги Георгиев (Денис Палков), Тодор Тимонов - капитан. РЕЗЕРВИ: Горан Гръблев, Борислав Дончев, Георги Иванов, Петър Печенков. Треньор: Борислав Караматев.

ЛЕВСКИ (Карлово): Цветан Тодоров, Радослав Димитров, Валентин Сливов, Димитър Димитров (Лъчезар Ангелов), Петър Петров, Петър Главчев, Петко Георгиев, Николай Парнаров, Никола Данчев, Николай Андреев, Иван Диклиев (Стоян Грънчарски). РЕЗЕРВИ: Тодор Колев, Янко Вълканов, Стоян Стоянов, Тодор Султанов. Треньор: Красимир Манолов

ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Тодор Тимонов, Иван Мицев (Марица); Радослав Димитров, Валентин Сливов, Димитър Димитров (Левски Кр)

Съдийски състав: ГС: Николай Запрянов, АС: Йордан Петров и Васил Петров; 4-ти съдия: Апостол Иванов; Делегат: Петър Зехтински - всички от Пловдив