Страхотно попадение на Лимона, автогол и червен картон при победа на Марица
Автор: Стойчо Генов 12:09 / 11.08.2019Коментари (0)3951
© ФК Марица
Марица спечели първото си домакинство от новия сезон в Трета лига - Югоизточна група. Кършиякалии победиха Свиленград с 2:0 в двубой от втория кръг. Това бе втори пореден успех за възпитаниците на треньора Борислав Караматев.

В 7-ата минута Тодор Тимонов - Лимона поднесе своя специалитет от свободен удар и откри с прекрасно изпълнение - 1:0.

В 58-ата минута Милен Танчев отправи силен шут, но за късмет на гостите топката срещна напречната греда.

Малко след това халфът на Свиленград Григор Георгиев бе изгонен заради втори жълт картон, след като удари с лакет Джунейт Узунов.

Така се стигна до 88-ата минута, когато Марица реши оконтчателно изхода с второ попадение. Това стана след бърза атака по фланга и последвало остро центриране. Миг преди влезлият на смяна Мирослав Георгиев да засече топката, това направи защитникът на Свиленград Тодор Тодоров, който я прати неспасяемо в собствената си мрежа за 2:0.

В следващия кръг Марица гостува на ОФК Карнобат в събота от 18 часа. Преди това, в сряда жълто-сините гостуват на Борислав (Първомай) в мач от 2 кръг на областния етап в турнира за Купата на България.

Марица: Илия Николов, Даниел Спасов, Димитър Мичков, Джунейт Узунов, Димитър Аврамов, Йордан Пейчинов, Мартин Анастасов (Иван Мицев), Милен Танчев, Тодор Тимонов, Олджай Алиев (Цецо Главчев), Георги Георгиев (Мирослав Георгиев).

Свиленград: Стилян Георгиев, Тодор Тодоров, Василен Марков, Чавдар Иванов, Даниел Добриков, Христо Зотев (Анастас Попов), Пламен Иванов, Димитър Панталеев, Христо Томов (Филип Сандов), Григор Георгиев, Мариан Тонев.