Локо приключи контролите със загуба от шампиона на Македония
Автор: Екип Plovdiv24.bg 16:17 / 08.02.2017Коментари (10)4531
©
Локомотив Пловдив загуби от шампиона на Македония Вардар Скопие с 1:2 в последната си контрола за своята подготовка. Черно-белите напускат утре сутринта лагера си в турския курорт Алания, а до началото на пролетния полусезон няма да играят други приятелски срещи.

Единствения гол за пловдивчани вкара Мартин Камбуров 3 минути преди края.

Първото положение за Локо бе в 13-ата минута. Дани Кики центрира от фаул в пеналта, където Мартин Камбуров засече с глава, но право в ръцете на вратаря.

Минута по-късно Шоко вкара топката в мрежата след двойно подадаве и шут от близо, но реферът отмени гола заради засада.

В 18-ата минута Вардар откри резултата. Това стана след пробив на Блажевски, който нахлу в пеналта и финтира Кирил Котев. Последва пас към свободния Влатко Гроздановски, който вкара от упор за 0:1.

В 36-ата минута Локо имаше още един шанс за гол. Ванчо Траянов пробва мощен шут от близо 25 метра, но топката рикошира в гредата.

В края на първото полувреме след центриране от корнер Александър Тунчев засече с глава, но в аут.

Малко след почивката Димо Бакалов получи контузия и бе принудително заменен от Мигел Луке.

В 54-ата минута се откри нова възможност за Локомотив. Черно-белите получиха право да изпълнят пряк свободен удар на метър пред дъгата. Зад топката застана Мартин Камбуров, който обаче прати топката над гредата в аут.

Така се стигна до 78-ата минута, когато македонците решиха мача с втори гол. След центриране от корнер украинецът Евгени Новак засече с глава за 0:2.

В 87-ата минута Мартин Камбуров получи топката на границата на наказателното поле, финтира един защитник и с левия крак шутира покрай вратаря за крайното 1:2.

Ясин Ел Харуби, Шоко (62- Пламен Крумов), Кирил Котев (65- Димитър Везалов), Александър Тунчев (46 - Стефан Йефтоски), Павел Виданов, Ванчо Траянов, Дино Мартинович (46- Роберт Петров), Веселин Марчев, Димо Бакалов (50- Мигел Луке), Дани Кики (46- Парвиз Умарбаев), Мартин Камбуров.