Груба грешка на Котев доведе до загуба на Локо (видео)
Автор: Екип Plovdiv24.bg 16:12 / 31.01.2017Коментари (8)4826
©
Локомотив Пловдив загуби с 0:1 от третия в словашкото първенство Слован Братислава в поредната си контрола по време на своя лагер в Турция. Това бе първо поражение за черно-белите от началото на годината.

Единственото попадение падна 8 минути преди края от дузпа след ужасяваща грешка на Кирил Котев.

Мачът започна равностойно и през първите 30-ина минути нямаше дори удари към вратите.

Първото сериозно положение бе в 31-ата минута, когато испанецът Мигел Луке опита шут с левия крак от около 14-15 метра, но вратарят на словаците изби.

Малко след това Пламен Крумов изпусна футболист на Слован, който навлезе от ляво в наказателното поле. Последва диагонален удар, който прехвърли Илко Пиргов, но топката рикошира в сглобката на вратата и излезе в аут.

В 40-ата минута Веселин Марчев направи хубав пробив, но в момента, в който изскочи сам срещу вратаря, си поведе дълго топката и Кърнач улови.

Локо пропусна най-чистото си положение в 43-ата минута. Иван Горанов проби по лявото крило и подаде към Дино Мартинович. Словенецът бе абсолютно сам на точката за изпълнение на дузпа и шутира с левия крак, но в тялото на вратаря.

На поч

©
ивката Едуард Ераносян направи 8 смени, а играта продължи да бъде равностойна.

В 61-ата минута черно-белите получиха правото да изпълнят фаул пред дъгата на наказателното поле. Зад топката застана Мартин Камбуров, който обаче шутира право в стената.

В 81-ата минута ужасяваща грешка на Кирил Котев доведе до откриване на резултата. Централният бранител загуби топката точно в центъра на терена. Това позволи на футболист на словаците да се откъсне сам срещу Кристиян Кацарев. Вратарят на Локо извърши нарушение, като за това му помогна и притичалият Димитър Везалов. Съдията логично отсъди дузпа, която бе реализирана за крайното 0:1.

Пълен запис от мача вижте в прикаченото видео!