Ботев вкара само 3 на Нефтохимик за Купата, Цветков се завърна с гол
Автор: Екип Plovdiv24.bg 16:53 / 12.10.2013Коментари (60)13175
Този път Ботев вкара само три гола, но продължи напред в турнира за Купата на България. "Канарчетата" биха и в реванша с 3:0 Нефтохимик като гост на собствения си стадион "Христо Ботев", и се класираха за 1/8-финалите на надпреварата. Тимът на Станимир Стоилов не се напъна много в този двубой и въпреки пропуските на играчите в "жълто-черно", те все пак стигнаха до победата.

Мъри започна с приличен състав, като Борис Галчев, Вандер Виейра, Луис Педро и Валери Домовчийски бяха титуляри.

"Канарите" започнаха с фрапантни пропуски срещата на Колежа. Още в 6-ата минута Педро пропусна да изведе своя тим напред, след като не успя да намери рамката на вратата останал очи в очи с Петър Денчев

Малко след това Домовчийски също се отчете с пропуск. Нападателят бе изведен сам срещу вратаря на бургазлии, но ударът му мина високо над вратата. В 28-ата отново Домо се опита да предолее Денчев, но този бившия страж на Локо трябваше да се намесва и с блестящ рефлекс извади кълбото в корнер.

Териториалния натиск на пловдивчани даде резултат в 35-ата минута, когато Вандер намери непокрит Домо в наказателното поле на Нефтоххимик и останал сам срещу Денчев хладнокръвно го преодоля за 0:1.

Така почивката дойде при 0:1. След нея Ботев продължи да контролира срещата и в 63-ата Луис Педро покачи на 0:2 възползвайки се от грешка в отбраната на "зелените". Малко преди това Вълчев пропусна да изравни, след като останал сам срещу Андонов не намери очертанията на вратата.

Завърналият се след дълго отсъствие от футболните терени Иван Цветков се отчете с гол. Капитанът на Ботев се появи в игра през втората част и в 76-ата минута с много хубав удар с външен фалц с левия крак фиксира крайното 0:3.

Официален дебют с "жълто-черната" фланелка записа 17-годишният полузащитник Наско Милев.

Нефтохимик - Ботев 0:3
0:1 Домовчийски 38'