Марица тресна Сокол (Марково) и продължава напред за Купата
Автор: Стойчо Генов 09:10 / 22.08.2019Коментари (0)2538
© ФК Марица
Марица продължава непред в турнира за Купата на България, след като постигна победа с 3:0 над Сокол (Марково) във финалния мач от областния етап. Така жълто-сините са представителят на област Пловдив в надпреварата. Маричани ще разберат следващия си съперник в петък (23 август), когато е жребият за следващата фаза.

Двубоят с Марково се игра пред около 600 зрители, а преди началния съдийски сигнал всички присъстващи почетоха с минута мълчание легендарната баскетболистка на Марица и националния отбор Пенка Стоянова, която ни напусна в края на миналата седмица.

В 30-ата минута Тодор Тимонов - Лимона центрира в наказателното поле, където Георги Георгиев засече с гръб към вратата и откри резултата.

В 70-ата минута Георгиев се отскубна от защитата на Сокол и озовал се сам срещу вратаря Витанов, удвои резултата с прецизен удар по земя - 2:0.

В 84-ата минута влезлият на смяна Олджай Алиев направи резултата калсически, оползотворявайки хубав пас на Денис Палков.

Победата над Сокол е шеста поредна на сметката на възпитаниците на Борислав Караматев.

МАРИЦА: Горан Гръблев, Денис Палков, Димитър Мичков, Мариян Бончев, Георги Иванов, Иван Мицев, Тодор Тимонов (Олджай Алиев 76 мин.), Цецо Главчев (Христо Янчев 56 мин.), Мартин Анастасов (Милен Танчев 63 мин.), Даниел Спасов, Георги Георгиев.

СОКОЛ (МАРКОВО): Александър Витанов, Селчук Коджаахмед, Христо Стамов, Даниел Димитров, Пламен Геров, Костадин Димитров, Илхан Ибрамджик, Костадин Димитров, Теодор Митрев, Мартин Христозов, Александър Драшков, Александър Стойчев (Никола Димитров 58 мин.).