Футболистите на Брестник дублираха успеха от миналата година
Автор: Екип Plovdiv24.bg 17:31 / 11.07.2017Коментари (0)11974
Шампионите от ФК Брестник 1948
Футболистите на Брестник дублираха успеха от миналата година, след като спечелиха първото място и в XXII държавни игри на спортистите от малките селища, чийто домакин е община Дългопол. Това е втора титла за спортистите от Пловдивска област, след първото място, спечелено от Поповица в турнира по тенис на маса.

На финала в залата в село Аспарухово отборът, воден от Продан Попов спечели с 3:0 срещу Белослав.

В спор за третото място Ценово (Рс) победи с 4:0 Гложене (Врачанско).

Общо осем отбора тръгнаха в битката за медалите, разделени в две групи. Група "А" събра: Брестник (Пд), Ценово (Рс), Дългопол (Вн) и Две могили (Рс). В група "Б" попаднаха: Белослав (Вн), Гложене (Вр), Костенец и Ихтиман (Сф).

Подреждането на отборите е според класирането им в групите. Според регламента за титлата се срещнаха победителите в групите, а за бронзовите медали играха отборите, заели вторите места.

Крайно класиране в турнира по футбол за 2017 година: 1. Брестник`1948 (Денис Веселинов, Лука-Алберто Арсов, Румен Главчев, Жоро Георгиев, Ерджан Ерджанов, Християн Асенов, Жан Асенов, Ивелин Стоянов, Борис Стойков, Даниел Росенов, треньор Продан Попов), 2.

Белослав (Христо Стоянов, Иван Тодоров, Стивън Атанасов, Виктор Куртев, Александър Николов, Иван Тодоров, Павел Христов, треньор Стоян Димов), 3. Ценово, 4. Гложене, 5. Костенец, 6.Дългопол (треньор Васил Василев), 7. Ихтиман, 8. Две могили.

Отличените в турнира: най-добър вратар - Борислав Бойков (Ценово), голмайстор - Беркан Еврен (Ценово) с 10 гола, най-добър защитник - Димитър Тодоров (Гложене), най-полезен състезател за отбора си - Ерджан Ерджанов (Брестник), най-млад състезател Ивелин Атанасов (Дългопол), роден на 2 май 2006 г., най-добър треньор Продан Попов (Брестник).