Спортните новини: Днес (5) | Вчера (26)
Евроколеж с измъчена победа над последния в класирането
Автор: Екип Plovdiv24.bg 13:25 / 23.10.2016Коментари (0)4853
© ФК Евроколеж
Отборът на Евроколеж записа трудна победа с 4:2 срещу последния в класирането на Трета лига - Югоизточна група тим на Любимец. Въпреки, че колежани играха изцяло пред вратата на Венцислав Димитров на два пъти трябваше да догонват в резултата.

Гостите успяха през първата част да вкарат всичките си положения пред вратата на Георги Петров. Още в 16-ата минута с параболичен шут от фаул на Милен Славов топката влетя под гредата на Петров за 0:1.

Пловдивчани бяха окупирали полето на гостите, но до гол не се стигаше. Вратарят Димитров дори изби топката с крак от голлинията след удар на Сезгин Четин.

Едва в 33-ата минута колежани изравниха. При поредната атака топката достигна до Сезгин Четин, който центрира към точката за дузпа. Нападателят Серафим Михайлов успя да шутира между двама защитници на Любимец и да изравни - 1:1.

В ответната атака гостите пак поведоха. Далечно центриране беше подценено от защитата и вратаря Петров и Димитър Байданов вкара за 1:2. Само след няколко минути колежани изравниха. Тодор Тимонов центрира от корнер и Куртев с глава опъна мрежата зад Димитров за 2:2.

Старши треньорът Иван Петров смени вратаря Петров с Апостол Стоянов. В края на полувремето играещият президент на Любимец Атанас Сталев можеше отново да изведе гостите напред в резултата, но играч на колежани изби пред голлинията.

През втората част колежани отново притиснаха гостите в тяхното поле, но гол падна едва в 65 минута. Иван Атанасов проби в наказателното поле и центрира пред вратата, където Куртев с удар от въздуха вкара за 3:2. Малко след това Николай Николов удари и гредата. Пловдивчани изпуснаха още няколко положения за гол.

В последната минута вратарят на Любимец направи груба грешка след повеждане на топката извън наказателното поле. Коженото кълбо попадна в Атанас Савов, който с прехвърлящ удар от 35 метра оформи крайното 4:2.

След тези три точки Евроколеж се изкачи на девето място с 18 точки. В следващият кръг колежани гостуват на Раковски.

Евроколеж: Георги Петров, Атанас Савов, Иван Атанасов, Георги Бъчваров, Йордан Хърков, Николай Николов, Тодор Тимонов, Сезгин Четин, Борис Малев, Серафим Михайлов, Георги Куртев/ Апостол Стоянов, Мирослав Караилиев, Пейчо Янчев/.