Спортните новини: Днес (5) | Вчера (26)
Очаквано: Атлетик (Куклен) разгромен от шампиона Лудогорец
Автор: Екип Plovdiv24.bg 21:52 / 17.06.2016Коментари (0)5715
Шампионът на България Лудогорец разгроми аматьорския Атлетик (Куклен) с 9:0 в приятелски мач, игран на стадиона в Смолян пред 150 зрители.

Въпреки огромната разлика в класите новият участник в Югоизточна "В" група се държа като равен с именития си съперник през първите 30-ина минути на двубоя, който бе ръководен от пловдивския съдия Георги Кабаков.

В 33-ата минута Преслав Петров откри резултата, а две минути по-късно бившият нападател на Ботев (Пд) Цветелин Чунчуков удвои, с което сложи край на първото полувреме.

След почивката "баските" искараха цели седми пъти коженото кълбо от вратата си.

Точни на два пъти бяха Вандерсон и Мареселиньо, а по едно попадение добавиха юношата Светослав Ковачев, Саша и Кафу.

Двубоят в Смолян бе изгледан на живо от спортния директор на разградчани Методи Томанов, а братя Домусчиеви отсъстваха. Те най-вероятно ще гледат отбора си на лагера в Австрия.

Неофициален дебют за зелените направиха двете нови попълнения - бразилецът Густаво Кампаняро, който стартира като титуляр, и украинецът Игор Пластун, появил се след почивката.

Лудгорец играе последна контрола с Евроколеж утре от 10 :30 часа и с това лагерът им в Смолян приключва.

Лудогорец: Влад Стоянов, Сисиньо, П. Петров, Терзиев, Натанаел, Ангуло, Кампаняро, Анисе, Чунчуков, Лукоки, Кишада /Наумов, Минев, Пластун, Керчев, Витиня, Дяков, Саша, Ковачев, Марселиньо, Вандерсон, Кафу

Атлетик: Ем. Данчев, Филипов, Романов, Хаджиев, Чернев, Гуджев, Праматаров, Сердарски, Джонджоров, Г. Петров, Ибрямов /Апостолов, Лозанов, Чобан, Сливаров/.