Марица с най-добрата защита през пролетта
Автор: Екип Plovdiv24.bg 09:04 / 12.05.2016Коментари (0)4017
Марица победи гостуващия Свиленград с 2:0 в мач от 31-ия междинен кръг в Югоизточната "В" група. Почти цяло второ полувреме "жълто-сините" играха с човек по-малко, но въпреки това се поздравиха с успех.

С победата Марица измести Асеновец и зае 8-о място във временното класиране, като продължава да бъде отборът с най-добра защита през пролетта.

В 24-ата минута Димитър Юруков навлезе в наказателното поле на Свиленград, където бе избутан от защитник, но техничният състезател запази равновесие и чукна топката покрай вратаря за 1:0.

В 56-ата минута нападател на гостите се откъсна зад защитата на пловдивчани  и остана сам срещу вратаря Илия Николов. Тогава защитникът Димитър Мичков го фаулира пред наказателното поле и главният съдия Иван Пенчев отсъди пряк свободен удар, като показа директен червен картон за защитника на Марица.

Четири минути преди края Петьо Димитров навлезе в наказателното поле, където бе съборен от вратаря на Свиленград. Потърпевшият реализира отсъдената дузпа за крайното 2:0.

В следващия 32-и кръг маричани гостуват на ОФК Карнобат, като срещата е идната събота от 18 часа. Марица е и с мач по-малко, тъй като срещата с лидера Несебър бе оложена и все още ЗС на БФС не е насрочил дата за изиграването и.

МАРИЦА: Илия Николов, Алил Кардашев, Димитър Мичков, Мирослав Пушкаров, Петьо Димитров, Красимир Иванов - капитан, Константин Атанасов, Борислав Никифоров (Ангел Семерджиев), Венцислав Гюзелев (Йордан Влашки), Димитър Юруков, Георги Георгиев (Самер Алхусейн).