Спортните новини: Днес (0) | Вчера (28)
Марица спечели пловдивското дерби с гол от съблекалнята
Автор: Екип Plovdiv24.bg 22:29 / 07.05.2016Коментари (2)5737
С гол на младият нападател Георги Георгиев още в 40-ата секунда Марица победи Спартак с 1:0 в малкото дерби на Пловдив, което се игра на стадион "Тодор Диев", предаде репортер на Plovdiv24.bg.

Двубоят от поредния кръг в Югоизточната "В" група бе изгледан от Александър Александров - Кривия, както и от треньори в юношеските школи на Ботев и Локомотив.

Още при първата си атака в мача маричани направиха пробив по десния фланг, който завърши с центриране в наказателното поле на Спартак. Там младият и талантлив нападател Георги Георгиев засече с глава в мрежата за 0:1.

В 38-ата минута бе най-чистото положение за домакините. Игралият в "А" група с отбора на Локо (Пд) Андрей Атанасов опита да прехвърли технично вратаря Илия Николов, но топката срещна гредата. При опит за добавка Костадин Бекяров шутира високо в аут.

В 78-ата минута най-опитният в състава на Спартак - Георги Стефанов, пробва силен удар директно от фаул, но Илия Николов спаси.

Така с успеха "жълто-сините" заеха 9-то място в класирането, изпреварвайки Евроколеж. Спартак остава на 12-то място в класирането, като може да се бори единствено за 11-та позиция.

СПАРТАК С94: Петър Начев, Николай Христозов, Пламен Табаков, Борис Бисеров - капитан, Радослав Дошков, Костадин Бекяров (Веселин Отман), Георги Стефанов, Валентин Тодоров, Александър Драшков (Ивелин Монев), Атанас Ставрев (Христо Стаев), Андрей Атанасов. Старши треньор: Манол Георгиев

МАРИЦА: Илия Николов, Алил Кардашев, Димитър Мичков, Мирослав Пушкаров, Петьо Димитров, Красимир Иванов - капитан, Борислав Никифоров (Тодор Иванов), Венцислав Гюзелев (Александър Александров), Георги Георгиев, Георги Арабаджиев (Ангел Семерджиев). Старши треньор: Стоян Димитров

Жълти картони: Андрей Атанасов, Георги Стефанов, Борис Бисеров, Николай Христозов, Александър Драшков (С); Красимир Иванов, Венцислав Гюзелев (М)

Съдийска бригада: главен съдия: Рюстем Карагарен; асистенти: Атанас Бозев и Янко Чакъров. 4-ти съдия:Камена Георгиева. Делегат: Андрей Бонев - всички от Пловдив.