Спортните новини: Днес (5) | Вчера (26)
Слаб съдия поряза Борислав (Първомай) в регионално дерби
Автор: Екип Plovdiv24.bg 08:14 / 28.03.2016Коментари (0)4787
©
Важна точка спечели отборът на Борислав (Първомай) на негосторпиемния стадион в Димитровград в регионалното дерби от 23-ия кръг от Югоизточната"В" група. Момчетата от Първомай завършиха при резултатт 0:0 с Димитровград без куп титуляри, предаде репортер на Plovdiv24.bg.

В състава на първоамайци липсваха защитникът Апостол Павлов, плеймейкърът Пейо Батинов и надапателите Илия Длагонски и Кристиян Ватралев.

Двубоят ще се се запомни с неадекватното съдийство на софийската бригада начело с главния рефер Иван Ненков, който ръководи срещата под надблюдение на човек от УЕФА.

В 20-ата минута на мача надател на Димитровград се отскубна след сериозни съмнения за засада и остана очи в очи срещу вратаря на гостите, но не съумя да отбележи.

"Борислав" заигра на контраатаки в 28-ата минута бързият защитник Кристиан Николов направи пробив по тъч линията, но вместо да подаде на свободния Християн Христев, опита удар, който бе париран от вратаря.

В 35-ата минута Първомай изпусна най-чистото положение в мача. Васил Колев се отскъбна от защитниците на Димитровград и шутира, но вратарят на домакините със сетни усилия спаси.

В 51-ата минута Димо Хаджиев от Борислав получи пас в наказателното поле, но бе хванат и издърпан от защитник на Димитровград. Реферът подмина безмълвно и продължи играта.

Накъсванията на съдията Ненков допълнително изнервяха мача. На няколко пъти първомайци имаха добри възможности за гол, на пропуснаха чрез Христев и Хаджиев.

След последния съдйски сигнал многобройна публика от Първомай бурно аплодираше играта на техните момчета, а те дружно и се отблагодариха, предаде репортер на Plovdiv24.bg.