Дисциплинарната комисия към БФС обяви наказанията след 32-ия кръг в Първа лига.

След "железничарското дерби" на "Лаута", санкция има единствено за гостите от София.

"Черно-белите" фенове подкрепяха отбора си, като успяха да спестят наказания за своя тим.

Ето и решението на БФС:

За нерегламентирано използване на факли и димки, на основание чл.37, ал.1, т.22.2, б. А от ДП /2024/2025/ – ДК наказва ФК "Локомотив" гр. София с имуществена санкция в размер на 300 лева.

За използване на димки довели до спиране на играта, на основание чл.37, ал.1, т.22.2, б. З от ДП /2024/2025/ – ДК наказва ФК "Локомотив" гр. София с имуществена санкция в размер на 1000 лева.

ДК задължава ФК "Локомотив" гр. София да възстанови щетите на стадион "Локомотив" гр. Пловдив съгласно чл.38, ал.1 от ДП /2024/2025/.