ПФК Локомотив Пловдив започна работа по спешно подобряване състоянието на тревното покритие на стадиона, видя Plovdiv24.bg. Черно-белите използват паузата в шампионата, както и предстоящите две шампионатни гостувания, за да опитат да освежат терена, който в момента е в ужасно състояние.

От клуба имат почти месец на разположение, за да приключат навреме с възстановяването на тревните чимове.

Възпитаниците на Любослав Пенев гостуват на Ботев (Враца) на 18 октомври (петък), а след това и на Спартак (Варна). Първото домакинство за черно-белите ще е на 2 ноември, когато на "Лаута" е дербито с ЦСКА-София.