Дисциплинарната комисия към БФС наложи поредна глоба на Локомотив Пловдив заради поведението на феновете при гостуването на Берое, което бе спечелено с 2:0 на стадиона в Стара Загора.

Санкцията е по доклад на дежурния делегат, като тя е окончателна и не подлежи на обжалване.

Ето какво гласи решението на комисията:

За нерегламентирано използване на факли и димки, на основание чл.37, ал.1, т.22.2, б. А от ДП /2024/2025/ – ДК наказва ПФК "Локомотив" гр. Пловдив с имуществена санкция в размер на 300 лева.

В същото време футболен клуб Берое е наказан с 1300 лева заради същото провинение, но разликата е в това, че използването на факли и димки е довело до спиране на играта.