Спортните новини: Днес (4) | Вчера (26)
Манол Георгиев: Изпуснахме уникален шанс да бием Спартак, те изравниха след карамбол
Автор: Екип Plovdiv24.bg 13:01 / 19.03.2024Коментари (0)2683
©
Треньорът на Гигант (Съединение) Манол Георгиев коментира играта на своите футболисти след равенството 1:1 срещу един от лидерите в Югоизточната Трета лига - Спартак (Пловдив).

Ето какво заяви специалистът пред клубния сайт на Гигант:

Изключително съм доволен от представянето на всички футболисти. Получи се много добър мач, имаше битка, борба, раздаване от страна на всички момчета. Доволен съм от резултата, но игрово можем още малко. Потенциалът на моя отбор е още по-голям.

Вкарахме ранен гол и на полувремето се оттеглихме с преднина, усещахме, че владеехме ситуацията на терена. През второто полувреме противникът създаде положения, пропусна и дузпа, която нашият вратар Цветан Тодоров улови.

Точно след изпълнението на дузпата имахме уникален шанс да затворим мача. След изстрел на Георги Коев вратарят на Спартак отклони топката и тя се отби в гредата. Беше ли станало 2:0, а това беше в 75-ата минута, според мен щяхме да спечелим. Малко по-късно обаче гостите изравниха, като попадението им дойде след изпълнение на статично положение и карамбол, но и това го има в играта…

Преди мача казах на футболистите, че обикновено Спартак (Пловдив) вкарва по 3-4 гола във всеки мач. Исках да не допуснем гол от тях, защото до момента само два тима го направиха – Саяна и Загорец. Бяхме на минути това да се случи, но ни изравниха в последните минути.

За този мач не можех да използвам Здравко Жилов и Райко Алов, които бяха наказани за по една среща. Християн Казаков започна като титуляр и остана на терена до 65-ата минута.