Спортно-техническата комисия при Зоналния съвет на БФС - Пловдив  взе решение относно скандалния двубой от Трета лига - Югоизточна група между отборите на Несебър и Атлетик (Куклен).

Както Plovdiv24.bg първи информира обществеността, срещата бе прекратена на полувремето при резултат 0:0 заради бой в съблекалнята на гостите.

Ето какво реши СТК:

На основание член 24 т. 9 от Наредбата за първенствата и турнирите за срещата между отборите на ОФК"Несебър" гр. Несебър и ФК " Атлетик" гр. Куклен , се присъжда служебен резултат 3:0 в полза на ОФК "Несебър".

Последваха и решения на Дисциплинарната комисия към ЗС на БФС - Пловдив:

На основание член 36(1) 3 - А  от Дисциплинарния правилник се налага наказание "лишаване от домакинство"  за 2(две) срещи и финансова санкция в размер на 625 (шестстотин  двадесет и пет) лева отбора на ОФК " Несебър" гр.Несебър

На основание член 22(2) Е - 5  от Дисциплинарния правилник се налага наказание ССП за 5 (пет) срещи на състезателя  Иван Стоянов – ОФК " Несебър" гр. Несебър.

На основание член 22(2) И - 6 от Дисциплинарния правилник се налага наказание ССП за 2 (две) срещи на състезателя  Мартин Иванов – ФК " Атлетик" гр. Куклен.

На основание член 6 от Дисциплинарния правилник се налага  финансова санкция в размер на 250 (двеста и петдесет) лева отбора на ФК " Атлетик" гр.Куклен