Спортните новини: Днес (1) | Вчера (26)
"Баските" от Куклен загубиха с 2:6 от Берое
Автор: Екип Plovdiv24.bg 14:45 / 27.01.2024Коментари (0)2320
©
Берое победи с 6:2 Атлетик Куклен в контролна среща, играна на тренировъчния терен над стадион "Берое“. Точни за "зелените“ бяха Франсиско Политино, Вини Трибуле, Дамян Йорданов, Себастиан Вия, Федерико Санети и Роналдо Камара.

И двете попадения за "баските" от Куклен бяха дело на Рангел Игнатов.

Берое поведе с 1:0 в 18–ата минута. Вия получи много пространство в наказателното поле на Атлетик, след което пусна на празна врата на Политино, който не пропусна да вкара.

Съдията свири дузпа за гостите от Куклен в 19-ата минута за нарушение на Темитопе Акинжогунла срещу Рангел Игнатов. Зад топката застана Рангел Игнатов, който стреля вдясно, а Родриго Ачинели се хвърли вляво - 1:1.

Еспиноса допусна грешка в 25-ата минута, която позволи на Рангел Игнатов да напредне и стреля от малък ъгъл в аут.

Домакините поведоха с 2:1 в 30-ата минута. Трибуле получи извеждащ пас зад гърба на отбраната на Куклен, напредна и този път не пропусна да вкара.

Минута преди почивката Берое вкара трети гол. Вия отне топката от играч на Атлетик и пусна перфектен пас към Дамян Йорданов, който сам срещу Димитров стреля покрай него, пращайки топката във вратата му за 3:1.

В 51-ата минута след консултация между съдиите бе отсъдена дузпа за Берое за нарушение срещу Трибуле. Вия се нагърби с изпълнението, пращайки топката в средата на вратата за 4:1.

Заралии поведоха с 5:1 в 54-ата минута. Еспиноса пусна много добър пас към Вия, който напредна, влезе в наказателното поле, но вместо да стреля подаде на Федерико Санети, който беше сам срещу вратаря и с удар под напречната греда опъна мрежата.

Домакините увеличиха аванса си на 6:1 в 67-ата минута. Роналдо Камара отне топката в средата на терена, преодоля един играч, след което прехвърли вратаря и вкара в неофициалния си дебют за Берое.

В 86-ата минута Лучиано Скуадроне сбърка при подаването към Мота и Рангел Игнатов отбеляза второто попадение за Атлетик (Куклен).

Следващата контрола на Берое на 31 януари срещу втородивизионния Марица Пловдив.

Берое: Родриго Ачинели (45 – Артур Мота), Темитопе Акинжогунла (60 – Илиян Стоянов), Франко Минго (45 – Лучиано Скуадроне), Хуан Пабло Саломони (45 – Станислав Йовков), Енцо Еспиноса (60 – Стефанос Антониу), Карлос Алгара (60 – Александър Петров), Сегундо Пачаме (45 – Стефан Гаврилов), Франсиско Политино (45 – Федерико Санети), Дамян Йорданов (60 – Роналдо Камара), Себастиан Вия (60 – Хавиер Естебан Силго), Вини Трибуле (60 – Денислав Станчев)

Атлетик (Куклен): Владислав Димитров, Мартин Иванов, Никола Данчев, Юлиян Романов, Янко Гюзлев, Сердарски, Калоян Панов, Алекс Колев, Иван Лазаров, Рангел Игнатов, Мирослав Манев