Момчетата на Виктория Волей до 16 години спечелиха ХХI мемориален волейболен турнир в памет на Тома Пенчев. Надпреварата се проведе във физкултурния салон на математическата гимназия “Акад. Кирил Попов" в Пловдив.
Участващите отбори бяха разделени в две групи, където се игра по системата "всеки срещу всеки". Ето резултатите:
Група 1
Виктория Волей - Търговска гимназия 2:0
МГ Ветерани - Търговска гимназия 2:0
Виктория Волей - МГ Ветерани 2:0
Група 2
МГ - ЕГ "Иван Вазов" 2:1
МГ - ЕГ "Пловдив" 0:2
ЕГ "Пловдив" - ЕГ "Иван Вазов" 2:0
За трето място: МГ Ветерани - МГ 2:0
Финал: Виктория Волей - ЕГ "Пловдив" 2:0
Крайно класиране:
1. Виктория Волей
2. ЕГ "Пловдив"
3. МГ Ветерани
4.МГ “Акад. Кирил Попов"
5. ЕГ "Иван Вазов"
6. Търговска гимназия
Индивидуални награди:
Най-добър разпределител: Мартин Марев (ЕГ "Пловдив")
Най-добър нападател: Иван Ралев (МГ Ветерани)
Най-добър блокировач: Мартин Тотков (Виктория Волей)
MVP: Никола Женковски (Виктория Волей)
Любопитно е да се отбележи, че всеки един от индивидуално отличените състезатели е минал през школата на Виктория Волей. Традиционно организаторите бяха подготвили тениски в различи цветове за всеки от отборите.
Първите официални мачове за момчета под 16 години на Виктория Волей ще бъдат на 11 демекври в залата на СУ "Цар Симеон Велики" в Пловдив.