Спортните новини: Днес (5) | Вчера (26)
Отборът на ФК Чавдар спечели детски футболен турнир в Пловдив
Автор: Стойчо Генов 12:46 / 04.09.2021Коментари (0)4794
Отборът на ФК Чавдар (Пловдив) спечели детския футболен турнир за Купата на Кока-Кола, който се проведе на градския стадион "Пловдив“. Надпреварата е част от националната програма "Децата и футболът" и бе организирана от Асоциацията на българските футболисти, със съдействието на Българския футболен съюз.

В състезанието участваха 8 отбора от региона, съставени от момчета, родени през 2009 и 2010 година.

Във финала възпитаниците на треньора Христо Николов от Чавдар победиха ФК Труд (с. Труд) с 2:0. И двете попадения паднаха през първото полувреме, а момчетата от Труд (треньор Георги Славов) удариха веднъж гредата.

Третото място зае ФК Брестник 1948 (с. Брестник) след драматичен успех с 2:1 над ФК Юнайтед (Пловдив) в малкия финал. Победният гол падна в последната минута.

Пети в крайното подреждане се нареди ФК Металик 1938 (Сопот) след победа с дузпи (0:0 в редовното време) в регионалното дерби над ФК Левски (Карлово).

В спор за 7-8 място УФК Васил Левски (Пловдив) победи с 2:1 Атлетик (Куклен).

Шампионът ФК Чавдар (Пловдив) бе награден от председателя на Зоналния съвет на БФС – Пловдив Огнян Златков. Той пък получи приза за най-голям принос към турнира, който му бе връчен от координатора в Асоциацията на българските футболисти Николай Христозов. В награждаването на децата се включиха още легендата на пловдивския футбол Владимир Фатов и Иван Димов - управител на стадион "Пловдив“.

Всички участници получиха пълна футболна екипировка, футболни топки и индивидуални награди, осигурени от генералния спонсор на турнира Кока-Кола.