Ботев загуби от Левски на "Герена", "канарите" с претенции към съдията
Автор: Стойчо Генов 20:29 / 22.09.2019Коментари (0)7473
©
Ботев (Пд) допусна загуба с 0:2 от Левски в среща от 7-ия кръг на Елитната група до 19 години. Двубоят се игра на стадион "Георги Аспарухов" в столицата, а двете попадения реализира Мартин Петков.

"Сините" доминираха тотално след почивката, а силен мач за "канарчетата" изигра вратарят Милко Баданов, който се отчете с множество спасявания.

В 40-ата минута Димитър Тонев центрира отдясно, играч в синьо игра с кълбото и то попадна в Димитър Балинов, който прати топката в мрежата, но страничният съдия маркира засада.

В самия край на първата част домакините получиха дузпа, но Милко Баданов се намеси прекрасно и отрази удара от бялата точка.

Логичното се случи в 70-ата минута, когато Левски откри резултата. В центъра на терена се получи единоборство между защитник на Ботев и играч на Левски, при което бе извършено нарушение срещу бранителя, но съдията остави играта да продължи. При последвалото нападение Мартин Петков се отскубна по левия фланг и останал очи в очи с Баданов прати топката в мрежата за 1:0.

В добавеното време Мартин Петков шутира от границата на наказателното поле, получи се рикошет в защитник и топката влетя във вратата за крайното 2:0.

Ботев игра в състав: Милко Баданов, Станислав Работов, Габриел Земярски, Атанас Чернев, Димитър Балинов, Петър Итов, Димитър Тонев, Димитър Пройчев, Станислав Шопов, Иво Казаков, Иван Василев (Георги Трифонов, Атанас Стоименов, Георги Господинов, Мартин Русев).