Спортните новини: Днес (0) | Вчера (28)
Добро начало за пловдивски талант на турнир в Скопие
Автор: Стойчо Генов 12:06 / 21.08.2019Коментари (0)2104
©
Шест победи записаха родните тенисисти на турнира за юноши и девойки от четвърта категория на ITF в Скопие (Северна Македония). Победи в първия кръг при юношите записаха Драгомир Драганов (ТК "Авеню", гр.Бургас) и Янаки Милев (ТК "Локо 98", гр.Пловдив).

Драгомир Драганов поведе с 6-4, 3-1 преди Александър Балж от Сърбия да се откаже. Янаки Милев елиминира Лука Каленич (Сърбия) със 7-6(4), 6-3. Михаел Михайлов (ТК "Августа Траяна", гр.Стара Загора) отстъпи на старта на Данило Райчевич (Черна гора) с 3-6, 1-6. Максим Хорозов (ТК "Джуниър Про", Пловдив) загуби от Мило Газивода (Черна гора) с 4-6, 4-6.

Успех във втория кръг записа №8 в схемата Васил Димитров (ТК "Виа Тенис Стар", гр.София). Димитров се наложи над Лука Стефанович (Сърбия) със 7-6(6), 2-6, 6-4. Самуил Конов (ТК "Приста 2011", гр.Русе) се отказа при резултат 2-6, 0-2 срещу Лазар Данич (Сърбия).

Днес участието си в турнира при юношите започват Денислав Проданов (ТК "15:40", гр.София), Диан Недев (ТК "Виа Тенис Стар", гр.София) и Пьотр Нестеров (ТК "Черно море Елит", гр.Варна).

В първия кръг при девойките победи записаха Мирела Шкумбова (ТК "Дема", гр.София), Никол Русева (ТК "Престиж", гр.Велико Търново) и Лия Каратанчева (ТК "Левски", гр.София).

Мирела Шкумбова направи обрат и се наложи над Тара Дакич (Сърбия) с 1-6, 7-5, 6-4. Никол Русева елиминира Доротея Петрович (Сърбия) с 6-3, 6-0. Лия Каратанчева победи Симона Ангелова (Македония) с 6-4, 6-1. Беатрис Спасова (ТК "Черно море Елит ", гр.Варна) отстъпи на Андрея Петкович (Швейцария) с 1-6, 2-6.

Днес участието си започват още четири българки. Това са Елена Кралева (ТК "СА Несебър", гр.Несебър), Катерина Димитрова (ТК "Пловдив 1981", гр.Пловдив), Елена Тренчева (ТК "Про спорт", гр.София) и Даря Шаламанова (ТК "Дема", гр.София).