Купа и златни медали за Спартак след гръмка победа
Автор: Стойчо Генов 22:00 / 24.05.2019Коментари (0)5190
©
Спартак Пловдив получи Купата и златните медали за първото място в Б областна група - Запад. "Гладиаторите" са категоричен победител с пълен актив от точки, мач преди края на сезона. Днес, преди мача със Спартак Ново село, те бяха наградени от главния секретар на БФС- Пловдив Огнян Златков.

Малко след това Спартак спечели двубоя с 4:0. В 11-ата минута Михаел Пърчев откри резултата с исторически гол №100 за сезона. Капитанът Христос Доков центрира отлично от пряк свободен удар и Пърчев вкара стотното попадение.

Любомир Цеков удвои в 43-ата. В началото на втората част Цеков вкара второто си попадение в мача за 3:0, а няколко минути по-късно Андон Андонов оформи крайното 4:0.

Спартак спечели първото място в състав: Константин Велков, Алекс Василев, Николай Христозов, Христос Доков, Костадин Калинов, Кирил Нушев, Любомир Цеков, Атанас Бучов, Атанас Църцев, Михаел Пърчев, Рангел Костурски, Веселин Тонев, Здравко Жилов, Денис Хасан, Петко Фанев, Мануел Костов, Митко Илиев, Мариян Гиров, Цветелин Петров, Кристиян Кодуков, Димитър Ченчев, Андон Андонов, Мартин Симеонов, Васил Стойчев

Старши треньор: Стефан Учиков, адмиснистративен директор: Тодор Симеонов, Крум Георгиев - член на управителния съвет, президент Динко Миленчев.

Собственикът на клуба Динко Миленчев пък получи грамота и две книги с историята на Спартак от Георги Найденов - бивш председател на ФК Спартак Пловдив.

Купа и златни медали получиха и юношите старша възраст за първото си място при набор 200/2001.

Юношите спечелиха титлата в състав: Кръстьо Милев, Александър   Стойчев, Алекс Христев, Александър   Биков, Дилян Ангелов , Ивайло Павлов, Николай Бозуков, Костадин Киряков, Костадин Чинов, Георги Копарански, Медиан Паров, Николай Караджов, Ангел  Желязков, Радослав  Геджов, Симо Дидов, Ангел  Челебиев, Кристиян Кръстев, Велко Мичкюров, Антон Маргаритов - капитан

Треньор: Неделин Петров.