Спортните новини: Днес (15) | Вчера (28)
Локо се изложи и срещу Спартак за Купата, остана още един шанс
Автор: Екип Plovdiv24.bg 13:19 / 26.09.2018Коментари (0)3132
©
Спартак победи Локомотив с 4:2 и продължава на 1/8 финал за Купата на БФС при набор 2003. Двубоят се игра на изкуствения терен на Лаута. В предишния етап от надпреварата черно-белите загубиха отново с 2:4, но от вечния си съперник Ботев.

През първата част "гладиаторите" бяха по-мотивираният отбор и успяха да отбележат 3 безответни гола. Двете попадения бяха дело на Мариян Гиров, а един гол добави Кристиян Кодуков.

През втората част черно-белите изравниха темпото и успяха да скъсят дистанцията отбелязвайки едно попадение. Станимир Марински обаче отвърна с 4-ти гол и тотално реши мача. Малко преди края на срещата Локо стигна до втори гол, но това не промени статуквото.

Така Спартак продължава напред в турнира. Шансове да попадне сред осминафиналистите има и Локо, но трябва да спечели предстоящ мач-бараж, като съперникът все още не е ясен.

Plovdiv24.bg припомня на своите читатели, че в същия турнир, но при набор 2001, Спартак изхвърли Локомотив от надпреварата с 5:3 след дузпи, като тогава от Лаута се оплакаха от грубата игра на съперника и от лошия терен.