Спартак вкара 4 бързи и свали темпото
Автор: Стойчо Генов 09:12 / 20.05.2019Коментари (2)2829
©
Спартак (Пловдив) победи Бенковски (Куртово Конаре) с 4:1 в мач от 24-ия кръг на първенството в "Б" Областна група - Запад. Любомир Цеков откри резултата в 8-ата минута от дузпа, отсъдена за спъване в наказателното поле на Андон Андонов.

В 18-ата нападателят вкара втория си гол в мача с удар от около 25 метра. Николай Христозов направи резултата класически в 27-ата минута, след като засече от упор центриране на Стефан Учиков от ъглов удар.

Малко след това Спартак направи принудителна смяна, след като Митко Илиев се контузи и бе заменен от младия Кристиян Кодуков.

В 56-ата минута Андон Андонов покачи на 4:0 за Спартак, след като бе оставен непокрит в наказателното поле и със силен удар вкара топката в мрежата. Домакините стигнаха до почетен гол в последната минута, когато пловдивчани вече бяха свалили темпото.

Играещият треньор Стефан Учиков през второто полувреме вкара в игра още четирима юноши - Атанас Бучов, Мариян Гиров, Цветелин Петров и Димитър Ченчев.

В следващия кръг на 24 май от 18:00 часа "гладиаторите" приемат тима на Спартак (Ново село).

Спартак игра в състав: Костадин Велков, Рангел Костурски, Николай Христозов, Христос Доков, Атанас Църцев, Костадин Калинов, Стефан Учиков, Митко Илиев, Мануел Костов, Андон Андонов, Любо Цеков (Кристиян Кодуков, танас Бучов, Мариян Гиров, Цветелин Петров, Димитър Ченчев).