Спортните новини: Днес (23) | Вчера (24)
Колоездач на "Цар Симеон 1898“ спечели купа "Свиленград"
Автор: Екип Plovdiv24.bg 08:18 / 27.04.2013Коментари (0)1923
©
Младата надежда на пловдивския велоклуб "Цар Симеон 1898" Николай Генов  спечели националния колоездачен тур за купа "Свиленград", пореден старт от календара на Българския колоездачен съюз.

16-годишният пловдивчанин бе много убедителен и в трите състезателни етапа на надпреварата в граничния град и напълно заслужено изкова шампионската титла при юношите младша възраст. Голяма заслуга за крайната победа на Ники обаче бе отличната тактика, приложена от съотборниците му от пловдивския тим.

В първия състезателен етап - общ старт на 60 километра, Генов финишира в основната група, но във втория - в индивидуалното бягане по часовник на 10 км, направо разби конкуренцията и стана убедително първи. Така той поведе във временното индивидуално класиране, преди третия решителен състезателен етап - колокритериуема по улиците на Свиленград. В него, по 30-километровото трасе в града Генов извоюва третото място, което му беше напълно достатъчно за крайната победа в генералното класиране.

Първи в критериума стана Нягол Няголов от КК "Бургас", а съотборникът на Николай "Цар Симеон 1898" - Адриан Беев остана втори. Беев бе в отлична спортна форма и спокойно можеше да грабне и титлата в велокритериума, но тежко падане още след старта му попречи да навакса изоставането от Няголов.

В крайното генералното класиране, втори след Ники Генов се нареди Нягол Няголов, а трети - пазарджиклията Галин Киров от КК "Печенеги". Състезанието в Свиленград бе на високо ниво, то събра всички най-добри млади бегачи в момента у нас.

Успехът на Ники пък бе втора поредна престижна индивидуална победа на състезател на "Цар Симеон 1898" в национален колоездачен тур. Преди десетина дни съотборникът му в "царския" клуб - Георги Кехайов спечели международния колоездачен тур "Балкани без граница" във Видин.