Локомотив Пловдив победи столичния Септември с 1:0 в отложено дерби от първенството на Елитната юношеска група U17. Двубоят се игра на изкуствения терен на "Лаута".
“Черно-белите" изковаха победата пет минути преди последния съдийски сигнал. Те получиха правото да изпълнят дузпа, която бе реализирана от Методи Клисуранов.
Септември е на второ място във временното класиране с актив от 27 точки, 10 по-малко от лидера Лудогорец. Локомотив е на седма позиция с 24 точки.