Момчетата на Виктория Волей (Пловдив) от възрастова група "под 13 години" завършиха втори на междурегионалните финали на държавното първенство. То се проведе в Смолян, където се събраха осемте най-добри отбора от регионите "Тракия" и "Странджа".

В своята предварителна група младите викторианци бяха безапелационни и спечелиха първото място без загубен гейм. Възпитаниците на треньора Калоян Стоянов победиха последователно отборите на Хебър Пазарджик, Берое Стара Загора и Сливен.

На полуфинала пловдивчани се наложиха също с 2:0 гейма над Нефтохимик Бургас. Изненадващо момчетата на Виктория Волей загубиха финала от Берое Стара Загора.

Така призовата тройка в шампионата е:

1. Берое

2. Виктория Волей

3. Нефтохимик

В тази възраст турнира в Смолян е със статут на финали на държавно първенство.