Контузиите отново застигнаха най-добрия пловдивски тенисист в момента Димитър Кузманов - Мико. Рекордьорът на България по победи за Купа "Дейвис" отпадна още в първия кръг на турнира на червени кортове в Бакъу (Румъния), който е с награден фонд 25 хиляди долара.

30-годишният пловдивчанин се отказа заради травма в началото на първия сет на двубоя срещу представителя на домакините Лука Преда. Резултатът беше 3:1 в полза на румънеца.

Само преди няколко дни Мико сам сподели, че е играл с разтегнат мускул на корема от четвъртфиналите до края на турнира в Астана. Там той спечели втората си титла в своята кариера.