Пловдивчанинът Димитър Кузманов - Мико направи твърде емоционален коментар, след като триумфира в тенис турнира на твърди кортове от сериите "Чалънджър" в Астана (Казахстан). За рекордьора на България по победи за Купа "Дейвис" това бе втора титла в кариерата от турнири от сериите "Чалънджър" след Барселона през октомври 2021 година.

Мико използва личния си профил във Фейсбук, където направи кратка ретроспекция на трудностите, през които е минал до триумфа в Астана.

Plovdiv24.bg публикува без редакторска намеса коментара на Кузманов:

Господ е велик!

Ти никога не си сам и нищо не е твърде голямо за Бог.

Април месец - хоспитализиран.

Май месец - първа контузия.

Юни - втора контузия.

5 тренировки тенис преди заминаване за Казакстан.

От 1/4 финал до края на турнира игра с разтегнат мускул на корема.

Трудностите, които Господ ни изпраща, са или за изпитание или за наказание!

Каквито и да са те обаче, трябва да ги посрещаме с благодарност, дълбоко смирение и непоколебима вяра в Неговия промисъл!

"Невъзможното за хората е възможно за Бога".