Спортните новини: Днес (7) | Вчера (26)
Хандбалистките на Академик-ПУ спечелиха убедително отложения мач с Нови пазар
Автор: Екип Plovdiv24.bg 15:36 / 15.01.2024Коментари (0)813
©
Хандбалистките на Академик-ПУ (Пловдив) спечелиха с 35:27 (14:13) гостуването на "Васил Левски“ (Нови пазар). Двубоят бе от петия кръг на "А“ група при жените, отлаган няколко пъти заради зимната обстановка в Северна България.

Сега пловдивчанки пътуваха до варненския квартал "Суворово", където се проведе срещата. Треньорът Георги Сивов започна мача с традиционния си избор: Цветелина Владимирова (вратар), Ангелина Симеонова 5 гола, Мария Маслева 5, Екатерина Стефанова 5, Петя Кръстева 6, Емилия Самуилова 11, Василена Шомова 3. На смяна влизаха още вратарката Галя Балъмова, Катерина Ванчева и Яница Борисова.

Академик-ПУ имаше инициативата през целия двубой. Гостенките постигнаха най-голяма разлика в 55-ата минута - 34:22.

Мачът бе ръководен от съдиите Александър Станчев и Станислав Димитров (от Каспичан), а делегат на БФХ бе: Митко Добрев (Дч).

Успехът на Академик-ПУ утвърди състава на петото място в касирането. От редовния сезон отборите ще изиграят по още три мача. За пловдивчанки остава надеждата да водят битка за четвъртото място, което дава право на отбора да продължи борбата за разпределението на медалите.