Спортните новини: Днес (5) | Вчера (8)
Академик-ПУ направи дебют в турнира за Купа България
Автор: Екип Plovdiv24.bg 09:05 / 18.12.2023Коментари (0)1697
© Калин Миланов
Основаният на 19 април 2023 г. хандбален клуб Академик-ПУ направи дебют и в турнира за Купа България. Противник на пловдивчанки бе съставът на Етър`64, който спечели победата с 41:31. Така се класира за финалната фаза на турнира, който ще се проведе на 23 и 24 март 2024 г.

В двубоя бе регистрирано само едно равенство - 1:1 във втората минута. След това "виолетовите“ започнаха методично да трупат аванс - 4:1, 9:3, 13:7. Полувремето завърши със седем гола преднина за гостенките.

Картината не се повени и през второто полувреме. Най-голяма разлика в двубоя бе отбелязана в 43-ата (18:31) и 50-ата (22:36) минути. Краят на мача дойде при 31:41.

Най-резултатни за Академик бяха Екатерина Стефанова с 10, Емилия Самуилова със 7 и Василена Шомова – с 5 гола. За Етър традиционните лидери бяха - Десислав Петрова (11 гола), Стефани Петрова (9) и Миглена Христова (8).

Купа България - четвъртфинали

Академик-ПУ - Етър`64 31:41(13:20)

Академик-ПУ: 16. Цветелина Владимирова, 4. Ангелина Симеонова, 8. Мария Маслева-4 гола, 10. Екатерина Стефанова-10, 19. Петя Кръстева-4, 23. Емилия Самуилова-7, 33. Василена Шомова-5 (1. Галя Балъмова, 7. Стилияна Кирилова, 13. Катерина Ванчева-1, 15. Яница Борисова, 88. Кристина Иванчева). Треньор Георги Сивов.

Етър`64: 12. Десислава Николова, 6. Елица Георгиева-3 гола, 9. Миглена Христова-8, 10. Мария Спиридонова-5, 11. Камелия Кузнецова-1, 14. Десислав Петрова-11, 15. Стефани Петрова-9 (4. Траяна Стоянова-3, 5. Карина Христова-1, 16. Преслава Стойчева). Треньор: Атанас Атанасов.

Съдии: Нено Башев и Кристина Блажева (Габрово).

Мартен-67 – Бяла "А“ 18:45 (8:28)

Сливница – Васил Левски (Нови пазар) 32:23 (16:10)

На полуфиналите, които ще се преведат на 23 март 2024 година, ще се срещнат Свиленград – Бяла и Етър`64 – Сливница. Победителите ще определят новия носител на Купа България на 24 март 2024 г.

В досегашната история на турнира за Купата на България по хандбал за жени с най-много трофеи - 15 е Етър`64, следван от ЦСКА и НСА – по 8, Бъки (Гб) – 4, Агротел-ПУ (Пд) – 3 и др.