Спартак (Пловдив) се обърна към цялата общественост и поздрави българите с празника на народните будители.

По-рано през деня това направиха и другите пловдивски грандове - Ботев, Локомотив и Марица.

Ето и пълната публикация на спартаклии:

Днес честваме 1-ви ноември - Ден на народните будители!

"Върви, народе възродени,

към светла бъднина върви,

с книжовността, таз сила нова,

съдбините си ти поднови!"

Честит празник, българи!