Ботев (Пловдив) и Марица (Пловдив) поздравиха българите по случай 1-ви ноември - Ден на народните будители.

Двата отбора използваха социалните си мрежи, за да се обърнат към българския народ.

Ето какво написаха двата клуба:

ПФК Ботев (Пловдив) поздравява всички българи с Деня на народните будители.

Празникът на несломимия български дух се чества за първи път в Пловдив през 1909 година по инициатива на група пловдивски учители.

На днешната дата българският народ отдава почит към делото на предците ни, борили се за национално освобождение и съхранили нашата книжовност, традиции и дух дори и в най-мрачните за родината ни времена.

От Марица написаха: "Честит празник! Честит Ден на народните будители!", след което добавиха колаж с текст:

"Нека почитаме тяхното дело както днес, така и всеки друг ден".