Спортните новини: Днес (7) | Вчера (26)
Академик-ПУ се представи достойно при гостуването на носителя на Купата
Автор: Екип Plovdiv24.bg 14:19 / 09.10.2023Коментари (0)759
©
Хандбалистките на Академик - ПУ (Пловдив) дадоха сериозен отпор на носителя на националната купа Етър`64 при гостуването си във Велико Търново в мач от втория кръг на женското ни хандбално първенство.

Пловдивчанки, които се завърнаха в елита след 19-годишно отсъствие, започнаха по-добре срещата и след десетина минути водеха с 6:4. След това домакините постепенно наваксаха изоставането и малко след средата на първото полувреме обърнаха до 12:7 в своя полза.

После "болярките“ поддържаха аванс от 5-6 гола. След почивката те предрешиха окончателно мача със серия от шест безответни гола и в 44-ата минута поведоха с 36:24, за да финишират при резултат 39:30 (23:17).

Мария Маслева бе най-резултатна за Академик-ПУ, отбелязала 9 гола.

Миглена Христова и Стефани Петрова се разписаха по 9 пъти за Етър, а 8 гола добави Данислава Петрова.

В същото време защитаващият титлата си отбор на Бяла загуби като домакин на Свиленград с 27:28 (11:10).

В последната среща от кръга Сливница се справи с гостуващия състав на "Васил Левски“ (Нови Пазар) с 32:24 (14:11).

Резултати от втория кръг първенството за жени

Етър 64 – Академик-ПУ - 39:30 (23:17)

Бяла – Свиленград - 27:28 (11:10)

Сливница – Васил Левски - 32:24 (14:11)

В класирането води Свиленград с пълен актив от 4 точки, пред Сливница с 3 точки, Бяла и Етър 64 имат по 2 точки. Академик-ПУ е с една точка, а Нови Пазар няма спечелена точка.

Програмата за ІІІ кръг, който е насрочен за 22 октомври (неделя) предвижда срещите: Академик - Бяла (от 16 ч.), Свиленград - Сливница и Нови Пазар – Етър`64.