Дубълът на Локо вкара 3 гола на кандидат за Втора лига, но това не беше достатъчно
Автор: Екип Plovdiv24.bg 09:00 / 21.09.2023Коментари (0)2827
© ПФК Локомотив
Вторият отбор на Локомотив (Пловдив) допусна поражение от Несебър в отложен мач от шестия кръг на Югоизточната Трета лига. "Черно-белите“ загубиха с 3:5 на терена в Садово.

Пловдивчани започнаха по-силно първата част и в 7-ата минута поведоха. Мартин Хайдаров с изстрел от дистанция направи резултата 1:0. В следващите минути Локомотив имаше още няколко чисти положения, но домакините не съумяха да ги материализират.

Вместо това Несебър изравни резултата в 19-ата минута. Играч на гостите се възползва от неразбирателство в защитата на "черно-белите“ и вкара за 1:1.

В 28-ата минута гостите вкараха второ попадение. Състезател на Несебър стреля директно от фаул, топката се отби в стената, а при втория изстрел кълбото влетя в мрежата за 1:2.

В 35-ата минута Локомотив можеше да изравни. Два поредни шута на Божидар Костадинов и Тони Лесов срещнаха съответно напречната и страничната греда.

В 38-ата минута "делфините“ реализираха трети гол. Центриране от корнер бе засечено с глава от футболист на гостите за 1:3.

В самото начало на втората част падна и четвърто попадение за Несебър. Играч на "сините“ бе оставен непокрит на втора греда и засече за 1:4.

В 56-ата минута Локомотив намали за 2:4. Божидар Костадинов стреля, стражът на гостите пробва да избие, но топката се оплете в мрежата.

Гостите реагираха мигновено и още в следващата си атака реализираха за 2:5. Крайното 3:5 бе оформено от Тони Лесов, който се разписа с глава в 66-ата минута.

В неделя (24.09) Локомотив II приема Родопа (Смолян). Срещата е от 17:00 часа в Садово.