Спортните новини: Днес (16) | Вчера (21)
Момчетата на Труд станаха четвърти във финалите по хандбал, изпревариха 5 областни центрове
Автор: Екип Plovdiv24.bg 12:09 / 16.05.2023Коментари (0)1438
Момчетата на Труд окупираха четвъртото място на държавните финалите по хандбал за 11-годишните. Утвърденият център на този спорт у нас се класира за първи път на финалите за тази възрастова група. Отборът, воден от треньора Христо Кутев, стигна до битката за медалите като единствен представител на зона "Тракия“ на финалите.

В спора за бронза Труд отстъпи пред домакините с 8:19. Така в крайното класиране нашите момчета изпревариха пет областни града и още три хандбални центрове в България. Труд отстъпи само на други центове с традиции – Варна и домакина Горна Оряховица.

Момчетата на треньора Христо Кутев добиха право да играят на финалите в Горна Оряховица като шампиони на зона "Тракия“. В тази надпреварата отборът на Труд завърши годината без загубен мач, като спечели седем победи и направиха две равенства.

Президентът Александър Богданов изказа специална благодарност на всички родителите, които през годината подкрепяха надеждите на Труд. Участниците във финалите бяха разделени в четири групи по три отбора, както следва:

Група "А“ - Етър 64 (ВТ), Интер (Благоевград) и Мартен`67 (гр. Мартен);

Група "Б“ - Локомотив (Вн), Локомотив (ГО) и Чардафон (Гб).

Група "В“ - Труд, Спартак (Вн) и Осъм (Ловеч).

Група "Г“ - Пирин`64 (ГД), Полюс`ТМ (Плевен) и Левски (град Левски).

В своята група момчетата на Труд победиха Осъм с 14:11 (6:6) и отстъпиха пред Спартак (Варна) с 9:18 (8:8). В четвъртфиналите те отстраниха Пирин (Гоце Делчев) с 9:5 (5:3). Последва загуба на полуфинала с 4:24 (2:11) от бъдещия шампион Локомотив (Вн). В спора за третото място Труд отстъпи с 8:19 (5:7) пред домакина Локомотив (Горна Оряховица).

Ето и крайното класиране при 11-годишните момчета за 2023 година:

Локомотив (Вн), Спартак (Вн), Локомотив (ГО), ТРУД, Етър`64, Мартен`67, Полюс ТМ (Пл), Пирин (ГД), Интер (Блгр), Осъм (Лч), Чардафон (Гб) и Левски (Левски).

Според регламента за надпреварата в тази възрастова група, всеки отбор е длъжен да използва седем различни играчи в двете полувремена на даден мач.

През сезона треньорът Христо Кутев използваше следните хандбалисти: Петър Петранов, Тодор Реков, Валентин Ботов, Дилян Найденов, Петър Манчев, Александър Налбантски, Радостин Богданов, Ивайло Витков, Никола Богданов, Ивайло Торланов, Димитър Кутев, Иван Копринков, Борислав Богданов, Димитър Чукалов и Петър Вълов.

Финалите при 11-годишните момичета се проведоха в град Бяла.

Крайното класиране тук е: Етър`64, Бъки (Гб), Бяла, Свиленград, Хера (Вн), Панагюрище, Сливница, Кубрат, Хасково, Левски`1920 (Стражица) и Шумен`98.