Ботев U14 изпусна дузпа срещу Лудогорец и отпадна за Купата, 16-годишните отстраниха Пирин
Автор: Екип Plovdiv24.bg 09:33 / 11.11.2022Коментари (0)1343
©
Юношите на Ботев (Пд) до 16 години продължават за Купата на БФС след 1:1 срещу Пирин в Благоевград. Срещата започна след ранен гол на "орлите". 5 минути по-късно обаче "ботевистите" изравниха след гол на Михаел Гасчук.

До края на срещата не се случи нищо значимо, а "Канарчетата" продължават в надпреварата с общ резултат 5:1, след като предходната седмица се наложиха с категоричното 4:0 в Пловдив.

Жребият за четвъртфиналната фаза ще се тегли днес.

В друга среща, играна в Разград, "жълто-черните" до 14 години отстъпиха с 0:2 на Лудогорец и с общ резултат 1:2, отпадат от Купата на БФС.

Лудогорец започна срещата, отбелязвайки след гол от пряк свободен удар. През втората част Ботев пое иницативата. Играч на "канарчетата" излезе сам срещу вратаря на Лудогорец, успешно го прехвърли, но защитник на Лудогорец изчисти с ръка.

Последва дузпа за Ботев,  която бе пропусната от "канарчетата". 15 минути преди края на срещата, Лудогорец отбеляза второ попадение. С общ резултат от 2:1 разградчани продължават напред за Купата на БФС.